Ten, kdo nevydrží toto tempo odpočinku, může se kolem bazénu procházet a občas tak něco zkontrolovat. Zda je vše, jak mám být. Například může změřit pH vody, nebo také zkontrolovat, zda jede filtrace tak jak má. Ostatně, kdyby ne, tak byste to asi poznali. Není liž pravda. Právě ohledně filtrací se toho popsaly již tuny papíru a gigabajty pamětí. Jen těžko v takové situaci přijít s něčím novým a neotřelým. Ani tento článek si nedává čáku na něco odborného, ale bude takovou dobrou připomínkou toho, co se týče různých filtrací. Jako základní se kupuje kartušová, to, když nejsou momentálně peníze na lepší, nebo když nám stačí menší bazén, který nebude denně v permanenci. Zde pak kartuše svou úlohu plní dobře. Nevýhodou je, že se musí poměrně často měnit. Ovšem u těchto slabších průtoků, co se množství vody týče, to nebude zase žádná divočina.
Dalším z rodiny filtrací je písková. Tato má velkou výhodu oproti kartuším, že se písek mění tak jednou za tři roky. A do této filtrace se může vlastně použít cokoli. Například zeolit, nebo filtrační kuličky. Název však filtraci zůstane. A jak z něj plyne, ponejvíce se zde používá co? Nu, je vidět, že jste inteligentní čtenáři a správně jste uhodli písek.
Někteří spořílkové si jej jdou nakopat na veřejné dětské pískoviště. Ušetřili tři sta korun. Ovšem to si myslí jen oni. Teprve po prvním použití zjistí, že se drobátko spletli a budou hodně rádi, když je tahle legrace nestojí koupi celého nového filtračního zařízení. Protože tak to skončit skutečně může. Vy však nebudete jako oni a jistě si písek do bazénové filtrace koupíte v běžném obchodě k tomu určeném. A nemusíte jej ani nějak složitě dohledávat. Protože jste byli trpěliví a dočetli až sem, tak, vám prozradím jeden trik. Klikněte na odkaz v článku a ten vás přenese k prodejci písku, a ještě dalších věcí kolem bazénů.