Někteří lidé mají natolik klidnou povahu, že je nerozhází ani ta největší katastrofa. Mají v organismu zřejmě i dostatečnou zásobu magnézia, které umožňuje brát cokoli s nadhledem a v poklidu. Jenže na základě některých lékařských hodnocení je situace v naší zemi ohledně magnézia (hořčíku) v lidském organismu na pováženou, protože údajně minimálně každý třetí člověk trpí deficitem tohoto velmi důležitého minerálu, a to pak zvyšuje riziko vzniku depresí a nepřiměřených stresových reakcí.
Jednou z nich může být i docela „obyčejný“ únik vody v domě. Pokud se jedná o prasklou hadičku na toaletě nebo hadici od pračky, jednoduše uzavřete přívod vody, hadičku odpojíte a připojíte novou, nebo si na to zavoláte instalatéra z Prahy. Jenže co když voda praskne ve zdi. Někdy stačí docela drobná trhlinka v armatuře, a stává se to i u nových rozvodů, například pokud instalatér dotáhne silou mosaznou mufnu, kde je vada materiálu, a po nějaké době tlak vody materiál roztrhne, začne voda odtékat do zdiva třeba v době, kdy nejste zrovna doma. Jakmile se vrátíte z práce, nebo třeba zrovna od lékaře, který vám naordinuje hořčík na uklidnění, upadnete do stavu šoku a v této chvíli začnete zbrkle pobíhat a situaci řešit.
Poradíme vám – jakmile spatříte mokrou zeď anebo dokonce vodu na podlaze, nevyzouvejte se z bot a nechoďte tu naboso, voda by mohla proniknout do elektroinstalace, a to by se vám stalo osudným. Vypněte v poklidu hlavní jistič přívodu elektřiny a uzavřete hlavní uzávěr vody a ihned zavolejte instalatérský havarijní servis. Nic jiného dělat nemusíte a dopřejte si něco dobrého k snědku, to vám zlepší náladu.
Instalatéři dorazí do hodiny, vyhledají místo defektu moderními metodami, aniž by se musela bourat omítka, a svým profesionálním přístupem zklidní vyhrocenou situaci. Vy se mezitím pokusíte vytřít vodu z podlahy a během pár hodin je zas všechno v pořádku. Necháte vodu ve zdivu vyschnout dostatečným větráním a za několik dnů si možná na havarijní situaci ani nevzpomenete.